Tırnak Şekilleri ve Anlamları

Bakımlı görünen ellere sahip olmak için öncelikle bakımlı tırnaklarınızın olması gerekmektedir. Bakımlı tırnaklara sahip olmak için ellerinizin yapısını tanımanız gerekmektedir. Her tırnağa aynı şekil uygulamamak gerekir. Çoğu bayan alışılmış ve sürekli kullanılan tırnak şekilleri yerine, değişik tarzlarda tırnak kullanmayı tercih etmektedir. Bunu yanı sıra tırnak şekilleri kişiliklerle ilgili ipuçları vermektedir.

Son Dönemin En Trend Tırnak Şekilleri ve Anlamları;

Yuvarlak Tırnak Şekli: En klasik tırnak tipi olarak bilinen yuvarlak tırnak, doktorlarında tavsiye ettiği bir tırnak şeklidir. Doğallık sizin için ön planda ise yuvarlak törpülenmiş tırnak şeklinden vazgeçmemelisiniz. Korumacı, pratik ve romantik kişilerin tercih ettiği bir tırnak şeklidir.

yuvarlak tırnak şekilleri

Yuvarlak tırnak şekilleri, son dönemlerde en çok tercih edilen ve her ortamda rahatlıkla kullanılabilen tırnak şekillerinden biridir. 

Kare Tırnak Şekli: Çoğu bayanın tercih ettiği kare tırnakların en büyük dezavantajı köşelerinden çabuk kırılmasıdır. Bu yüzden kullanılması pek avantajlı olmamaktadır.  Bu tırnak şeklini tercih eden kişiler güçlü, gösterişli ve liderlik vasfı olan kişilerdir.

kare tırnak şekli

Kare Oval Tırnak Şekli: Ellerde en zarif duran tırnak şekillerinden bir tanesidir. Uzun ve küt tırnakların köşelerini törpüleyerek yapılan bir tırnak şeklidir. Feminel, hırslı ve iddialı kişiler çoğunlukla tercih ederler.

kare oval tırnak şekli

Oval Tırnak Şekli: Eğer tırnaklarınız kısa ise oval törpülemek tırnaklarınızın daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Koyu renk ojeler ile daha da gösterişli hale getirebilirsiniz.

oval tırnak şekli

Badem Tırnak Şekli: Son dönemlerin en moda tırnaklarından bir tanesidir. Oval tırnakların uç kısımlarının törpülenerek sivrileştirilmesi ile elde edilen bir tırnak şeklidir. Kısa ve tombul tırnakları daha uzun ve ince gösterir. Farklı ve yeniliğe açık kişilerin tercih ettiği bir tırnak şeklidir.

oval tırnak şekli

Keskin Tırnak Şekli: Badem tırnağın köşe kısımları keskinleştirilerek yapılan bu şekil genellikle gençlerin tercih ettiği bir tırnak şeklidir.

keskin tırnak şekli

Stiletto Tırnak Şekli: Kullanması en zor olan tırnak şekillerinden biridir. Badem tırnakların tamamen sivrileştirilmesi ile yapılmaktadır. Uzunluğu fazla kaçırırsanız sizi cadıya dönüştüren bu tırnakları maceracı ve seksi kişiler çoğunluklu olarak tercih etmektedir.

stiletto tırnak modası

Balerin Tırnak Şekli: Stiletto tırnağın ucunun kütleştirilmesi ile yapılan tırnak şekli son trend tırnak şekillerinden bir tanesidir.

Ruj Tırnak Şekli: Tırnakların ucunun çapraz olarak törpülenmesi ile yapılan bir tırnak şeklidir. Nail art modası ile ortaya çıkan bu tırnak şeklini kullanmak oldukça cesaret istemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir