Tırnak Şekillendirme Nasıl Yapılır?

Ellerin bakımlı ve hoş görünmesi, tırnakların bakımlı olmasından geçmektedir. Tırnaklar ne kadar bakımlı olursa eller o kadar şık görünecektir. Tırnakların bakımlı olması da manikürlü tırnaklar ve tırnağın şekli ve boyutudur.  Tırnağın daha estetik ve şık görünmesi iyi bir törpüle işlemi ile tırnağın şekillendirilmesinden geçmektedir. Tırnak şekillendirme işlemine başlamadan önce iyi bir törpü edinmeniz gerekmektedir. Piyasada pek çok törpü modeli bulunmaktadır. Metal, kâğıt, cam ve tahta tırnak törpüleri birçok markanın bulunmaktadır. Cam ya da kâğıt törpüler daha çok tercih edilmektedir. Kâğıt ve cam törpüler tırnağa daha az zarar vermektedir.

farklı tırnak şekilleri

Tırnak şekilleri, farklı tırnak modellerinin yapılabilmesi için çok önemlidir.

Tırnak Şekilleri Nelerdir;

Kare Tırnak Şekilleri: Çok ince ve uzun parmaklara sahip olan kişilerin kullanması gereken bir şekildir. En sık tercih edilen tırnak şekillerinden bir tanesidir.

kare tırnak şekilleri

Badem – Oval Tırnak Şekli: Bu tırnak şeklinde kenarlardan ortaya doğru törpü yapmak gerekir.

oval tırnak şekilleri

Sivri Tırnak Şekilleri: Kısa parmakların daha uzun ve ince görünmesine yardımcı olan bu tırnak şekli, eskiye geri dönüş modasını yaşatmaktadır.

tırnak şekilleri nelerdir

Yuvarlak Tırnak Şekli: En klasik tırnak tipi olarak bilinen yuvarlak tırnak, doktorlarında tavsiye ettiği bir tırnak şekli olmaktadır. Doğallık sizin için öncelikleriniz arasında ise yuvarlak törpülenmiş tırnak şeklinden vazgeçmemelisiniz.

yuvarlak tırnak şekillendirme

Keskin Tırnak Şekli: Badem tırnağın köşe kısımları keskinleştirilerek yapılan bir şekildir. Keskin tırnak şekli genellikle gençlerin ve kendine güvenenlerin tercih ettiği bir tırnak şeklidir.

keskin tırnak şekilleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir