Güzel Kırmızı Ojeli Tırnaklar

Ellerimizin ve ayaklarımızın bakımı, hem dış görünüşümüz için hem de sağlığımız açısından oldukça önemlidir. Çalışma hayatı ve ev yaşantısında ellerimiz büyük ölçüde zarar görmektedir. Ellerinin daha güzel ve bakımlı görünmesini isteyen bayanlar için el ayak bakımının önemi çok büyüktür. Bu nedenle bayanlar genel olarak kırmızı ojeli tırnaklar tercih etmektedir.

Bayanların bakımlı görünen elleri, bakımlı tırnaklarının olmasından anlaşılmaktadır. Bakımlı tırnaklar etleri temizlenmiş, törpülenmiş, kısaca manikür yapılmış ellerdir. Tabi ki bayanların asla vazgeçemediği ojeler de vardır. Tırnakların daha estetik ve şık görünmesi için kullanılan ojeler, bayanların giyim tarzlarını, kişiliklerini yansıtmaktadır.  Günümüzde oje çeşitleri oldukça fazladır. Ayrı renklerde ve ayrı modellerde oje seçenekleri bulunmaktadır. Bunların arasından en çok tercih edilen ise kırmızı ojeli tırnaklar şeklindedir. Her tarza uygun oje renkleri, bayanların ellerinin daha estetik olmasına yardımcı olmaktadır. Tırnaklarınıza oje sürerken doğru teknikleri kullanırsanız, ellerinizin görünümünün daha güzel olmasını sağlamış olursunuz.

kırmızı oje nasıl sürülür

Kırmızı oje sürmek, aslında zor ve dikkat gerektiren bir iştir. Bu ojeyi taşırmadan ve güzel bir şekilde sürebilmek için tırnağınızın ortasından başlamalısınız.

Kırmızı Ojeli Tırnaklar Nasıl Yapılır;

Bayanların çok sık kullandığı kırmızı ve tonları, tırnağa sürme konusunda ve çıkarma sırasında doğru teknikler ile yapılmaz ise estetik olmayan görünümlere yok açmaktadır.

en güzel kırmızı ojeler

Koyu renk ojeleri tırnağımıza sürerken;

  • Koyu renk oje sürmeden önce tırnağın tüm yüzeyine parlatıcı oje sürmeye,
  • Fırçaya fazla oje almamaya,
  • Tırnağın önce ortasına daha sonra kenarlarına olmak kaydı ile üç fırça darbesi ile uygulamaya özen göstermeliyiz.

Tırnağınızın zeminine oje sürmeden önce oje bazı veya parlatıcı oje sürmeniz, tırnaklarınızın daha az zarar görmesini ve çıkartma işlemi sırasında zorlanmamanıza yardımcı olacaktır. Unutmamak gerekir ki tırnağınıza oje zarar vermez, ojenin içerisindeki boya pigmentleri tırnağa zarar verir.

kırmızı oje sürme yöntemleri

Kırmızı ojeli tırnaklar, her ortamda kullanabileceğiniz mükemmel görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir